Pohod Po po teh Soške fronte, 5.10.2019

datum: 15.10.2019

kategorija: Družabni dogodki

Člani RC Nova Gorica, RC Solkan, RC Gorizia in RC Monfalcone Grado so se julija 2016, ob stoletnici bojev v prvi svetovni vojni, odločili, da v spomin na te težke čase organizirajo vsako leto, prvo soboto v oktobru, skupni pohod rotarijcev dveh distriktov Slovenije in Italije (D 1912 in D 2060) po delu poti, kjer je potekala Soška fronta.

Tako je 5.10.2019 potekal že tretji pohod, tokrat po 606 m visokem hribu Sabotin, kjer je avgusta 2016 v 6. Soški bitki italijanska vojska zavzela Sabotin, kar je omogočilo zasedbo Gorice.

Hrib je prepreden s sistemi jarkov in kavern, ki sta jih avstro-ogrska in italijanska vojska zgradili pri utrjevanju svojih položajev. Pot nam je, kot vsako leto, popestril zgodovinar in velik poznavalec prve svetovne vojne MITJA JUREN.

Pohoda so se udeležili rotarijci iz osmih klubov, druženje se je nadaljevalo ob dobri hrani in pijači v Okrepčevalnici Park miru.

Pripravila: Damijana Šinigoj