Akcija Rotaract štipendist

datum: 30.03.2013

Rotaract klub Nova Gorica je uspešno izpeljal akcijo Rotaract štipendist in zmagovalki Jani Kavčič iz Gimnazije Nova Gorica podelil štipendijo ter tablični računalnik.

DSC 0287Maja Usico, predsednica Rotaract kluba Nova Gorica je povedala: "S projektom »Rotaract štipendist« smo želeli spodbuditi dijake, da aktivno razmišljajo o svoji vlogi v družbi, javno izražajo svoje mnenje ter razvijajo svoje številne talente.

Na natečaju so lahko sodelovali vsi dijaki novogoriških in zamejskih goriških srednjih šol (Državni izobraževalni center Primož Trubar - Simon Gregorčič in Državni izobraževalni center Ivan Cankar - Žica Zois - Jurij Vega, Gimnazija Nova Gorica in Šolski center Nova Gorica), ki so imeli v času natečaja status dijaka in so bili stari med 14 in 20 let.

DSC 0267Oblika in struktura izdelka sta bili povsem prepuščeni odločitvi sodelujočih dijakov. Prejeli smo raznolike izdelke, in sicer od kratkega filmčka, eseja pa vse do ideje za socialno podjetništvo, ilustracij in  pesmi. Izdelke je ocenjevala petčlanska komisija v naslednji sestavi: Miranda Brataševec, Jedrt Furlan Jež (v finalu jo je zaradi nemogočih vremenskih razmer na cesti zamenjal An Krumberger), Monika Sirk, Martin Šinigoj in Goran Živec. Komisija je imela izjemno težavno delo, saj so bili vsi izdelki čudoviti in predvsem zelo raznoliki, da jih je bilo med sabo težko primerjati.

Iskrene čestitke zmagovalki Jani Kavčič iz Gimnazije Nova Gorica (Dramsko-gledališka smer), finalistom (Pia Modrijan, Jure Pelicon, Sara Sedevčič, Teo Winkler) in vsem ostalim udeležencem natečaja.

DSC 0304Zahvale gredo tudi županu Mestne občine Nova Gorica, g. Mateju Arčonu, komisiji ter medijskemu sponzorju Radiu Robin."