Obisk vinarja Jordana Štreklja na Gorjanskem

datum: 16.01.2019

kategorija: Družabni dogodki

V soboto 12.01.2019 nas je član našega kluba, priznani kraški vinar Jordan Štrekelj, gostil v domačem kraju - na Gorjanskem. Poleg članov kluba (Jordan Šterkelj, Goran Živec, Rasti Fakuč, Lucijan Cenčič, Tomaž Živec, Predrag Škrinjar) so se dogodka udeležili tudi gostje: ga. Majda Cenčič (soproga Lucijana Cenčiča), Bor Živec (sin Gorana Živca) ter kot gost Rastija Fakuča tudi g. Joško Sirk, lastnik slovite, z Michelinovo zvezdico nagrajene restavracije La Subida. Potem ko smo se zbrali “na placu” pred cerkvijo, smo si najprej ogledali prelepo renovirano notranjost gorjanske cerkve z zanimivimi upodobitvami križevega pota, ki jih je ustvaril priznani slovenski umetnik Tone Kralj. Vse oglede sta vodila Jordan Štrekelj in tudi Goran Živec, prav tako domačin z Gorjanskega. Po ogledu cerkve smo obiskali spominsko sobo Karla Štreklja, priznanega slovenskega filologa ter zbiralca narodne poezije, poleg katere je urejen tudi manjši muzej o vlogi Gorjanskega v prvi svetovni vojni. Sledil je kratek sprehod in ogled največjega vojaškega pokopališča iz prve svetovne vojne na slovenskih tleh. Druženje se je nadaljevalo v Jordanovi vinski kleti, kjer smo za bogato obloženo mizo uživali v izbranih jedeh in pijačah. Nato nam je Jordan pripravil še degustacijo njegovih izvrstnih vin; ob plemeniti kapljici se je prijetno druženje podaljšalo še krepko v večer.

(napisal: Predrag Škrinjar, predsednik RCNG 2018/19)