Slovesnost ob ustanovitvi samostojnega slovenskega Rotary okrožja 1912

datum: 17.06.2011

V petek, 17.6.2011, je v Cankarjevem domu v Ljubljani potekala slovesnost ob ustanovitvi samostojnega Rotary okrožja 1912 za področje Slovenije.

Štiriinštirideset slovenskih Rotary klubov, v katere je vključenih okoli 1100 članov, je bilo doslej združenih skupaj z avstrijskimi, hrvaškimi in bosansko-hercegovskimi klubi v skupni distrikt 1910 s sedežem na Dunaju.

Slovenski rotarijci bomo odslej še samostojnejši v svojih odločitvah, prav tako pa bo ves zbrani denar iz humanitarnih projektov namenjen slovenskemu prostoru. Na ustanovni slovesnosti je prvi guverner novega distrikta postal d.dr. Stanislav Ojnik iz RC kluba Maribor. Na slovesnosti je bilo prisotnih več kot 1400 rotarijcev iz Slovenije in tujine, med nami pa je bil tudi aktualni svetovni predsednik Rotary International Ray Klinginsmith in guvernerka distrikta 1910, Barbara Kamler Wild.

Posebna priznanja Paul Harris Fellow so za svoje požrtvovalno delo prejeli naslednji člani RC Nova Gorica: Nedjan Brataševec (Distrikt 1912), Martin Šinigoj (Distrikt 1910) in Tomi Ilijaš (RC Nova Gorica).