Crross Egypt Challenge po Rotarijsko

datum: 07.09.2023

kategorija: Predavanja

Oktobra 2021 sem se udeležil Cross Egypt Chalange, vzdržlivostne vožnje na motociklih, ki poteka po najzahtevnejših cestah in stezah po puščavi v Egiptu. Dih jemajoče doživetje, ki je enako fascinantno za gledalce in motoriste.

Rotarijci - motoristi z vseh koncev sveta letijo v Egipt, da se udeležijo moto poti Crross Egypt Challenge. Tokrat sva bila med štiridesetimi udeleženci tudi dva iz Slovenije - poleg mene še Andrej Kebe, rotarijski prijatelj iz RC Barbara Celjska.

Izziv organizirajo člani RC Aleksandrija Cosmopolitan v partnerstvu z egiptovskim ministrstvom za turizem, ter Avtomobilističnim in Turističnim klubom Egipta. Cross Egypt Challenge je edini tovrstni organiziran motoristični reli v celotni regiji in združuje najboljše od pustolovskih potovanj in ekstremnih športov.

Vsaka sezona vzdržjivostnega relija uvede novo pot po najbolj znanih točkah Egipta, progo, za katero si nihče ni mislil, da jo je mogoče prevoziti na motorjih.

Rasti Fakuč