Zakavkazje, dežela spomenikov in cerkva

datum: 03.11.2016

kategorija: Predavanja

Gruzija in Armenija, dve najstarejši krščanski državi na svetu in kot taki polni zanimivih spomenikov iz zgodnjega krščanskega obdobja; spomenikov v obliki cerkva in samostanov ter legend, ki govorijo o težkem življenju prvih krščanskih mučenikov in glasnikov. Mesto Erevan velja za enega najstarejših na svetu. Pogled na biblijsko goro Ararat je prekrasen s kateregakoli grička v mestu. Jezero Sevan je armensko morje, glede na to, da država nima izhoda na morje. Azerbajdžan dežela ognja in njena prestolnica – Baku. Kljub temu, da je večinska religija Islam, se tu dobi tudi predstavnike albanske cerkve (je krščanska ločina, ki z Albanijo nima veze) ter verstvo zororaster, ki naj bi bila najstarejša monoteistična religija. Poleg verskih spomenikov pa so te države znane po odločnih vinih in vinjakih in edinstveni kulinariki.

zakavkazje1zakavkazje2kavkaz1kavkaz2