Na dobrodelnem plesu v dvorcu Zemono zbrali 3000€ donacij za VDC Nova Gorica

datum: 09.12.2013

Rotary kluba Nova Gorica je 7.12.2013 organiziral tradicionalni dobrodelni rotarijski ples na dvorcu Zemono pri Vipavi s ciljem druženja rotarijskih prijateljev in dobrodelnosti, kot temeljnemu  poslanstvu Rotary organizacije. Dogodek je zaokrožil 15 let delovanja Rotary kluba Nova Gorica in 5 let delovanja Rotaract kluba Nova Gorica.

Rotary klub Nova Gorica sledi rotarijskim načelom in poslanstvu že od ustanovitve l.1998.

Z dosedanjim delom izvajanjem socialnih projektov je klub pustil pomembne sledi v širši skupnosti in se zapisal v srca številnim pomoči potrebnim posameznikom. V začetnih letih delovanja kluba je bila dobrodelnost namenjena Oddelku invalidne mladine Stara Gora, popotresni obnovi osnovne šole v Čezsoči in Materinskemu domu Solkan. V zadnjih letih pa se dobrodelnost izvaja skozi dva projekta. Prvi je pomoč Varstveno delovnemu centru (VDC) Nova Gorica pri nabavi potrebne opreme za kvalitetnejšo rehabilitacijo pacientov z možgansko poškodbo. Drugi pa je pomoč aktivnemu vključevanju ranljivih skupin (invalidi, starostniki) v skupnost skozi odmevne projekte »Oder za vse«, »Knjiga za vse« in v letošnjem letu pričeti projekt »Film za vse«.

Dobrodelnost tokratnega večera je bila namenjena Varstveno delovnemu centru Nova Gorica.

V odličnem plesnem večeru, z večno zelenimi ritmi ansambla Šok, odlično pevko Ano Soklič,  edinstveni kulinariki in gostoljubju osebja dvorca Zemono ter izbranih vinih vipavskih in briških vinarjev se je zavrtelo 100 rotarijcev, rotaraktovcev in njihovih prijateljev ter skupaj s klubom zbralo dobrodelna sredstva v višini 3000 EUR. Zbrana sredstva je predsednica Rotary kluba Nova Gorica gospa Valentina Pahor v obliki čeka predala direktorici centra gospe Teji Leban.

Rotary klub Nova Gorica

Martin Šinigoj, stiki z javnostjo

DSC 4629DSC 4697DSC 4713DSC 4728DSC 4738DSC 4908DSC 4916DSC 5253DSC 5283DSC 5416