Inicijativa za povezovalne projekte v regiji Alpe - Adria

datum: 20.10.2011

kategorija: Predavanja

Alpe AdriaNa povabilo predsednika RC Nova Gorica Rastislava Fakuča je na obisk prišla delegacija rotarijcev rotary klub Gorica (Gorizia) is sosednje Italije, na čelu s predsednikom Elvio Benedettijem. Namen prijateljskega obiska je bila predstavitev iniciative o vlogi rotarijcev pri še hitrejši integraciji čezmejnega prostora od Furlanije Julijske krajine preko Primorske do Istre in Kvarnerskega zaliva.

Alpe AdriaPrijatelj Bruno Pinat iz RC Gorica je predstavil celo vrsto idej, ki so nastale spontano in kot resnična želja po združevanju in povezovanju ljudi vseh treh dežel. Po izjemno pozitivni razpravi smo se razšli z obljubo, da že v bližnji prihodnosti najboljše ideje razvijemo v prave projekte, s katerimi bi se potem lahko potegovali za različna sredstva iz Rotary fundacije in drugih virov.