Projekt »HALO! SI ZA TO?«

datum: 11.04.2016

BANNER ROTARY HALO 650x340Rotary International je mednarodna organizacija, ki temelji na načelih prijateljstva ljudi različnih poklicev in poslanstev, ki so predani humanitarni miselnosti. Gre za organizacijo ustanovljeno L.1905, ki se zavzema za varovanje okolja, dostop do pitne vode, mir na svetu, zdravje, varnost mater in otrok, omogočanje izobrazbe vsem, rast lokalne ekonomije, zaposlitve, podjetništva in še za mnoge druge, k človeku, družbi in naravi usmerjene aktivnosti.

»HALO! SI ZA TO?«

Namen projekta je ekološki in socialni.

Z zbiranjem starih telefonov neposredno osveščamo mlade o omejenih virih in jim damo priložnost, da lahko tudi sami odgovorno ravnajo z odpadki in poskrbijo za bolj čisto okolje.

Socialni aspekt akcije pa je pomoč ogroženim otrokom in mladostnikom ter njihovemu izobraževanju. Izkupiček od prodaje zbranih telefonov bo namenjen prav njim.

Rotarijci si prizadevamo, da bi pomagali na izvirne načine, ki ne pomenijo zgolj zbiranja denarja ali prostovoljnih prispevkov.

V projektne aktivnosti želimo vključiti čim širšo javnost. Z vašo podporo bo projekt uspešnejši tako v številu zbranih telefonov kot tudi v številu otrok, ki bodo deležni naše pomoči.

Zato vas vljudno vabimo, da se nam pridružite. Morda boste po domačih predalih poiskali svoj stari mobitel in ga oddali, morda pa boste o akciji povedali še vašim prijateljem, sodelavcem, sorodnikom in sosedom. Kar koli že boste naredili, boste pomagali.

Veselimo se sodelovanja z vami. Hvala za vašo podporo!

20160323 13034020160323 13311920160323 141652IMG 5246FullSizeRenderIMG 5254