Akcija "Sončnice - izkoreninimo otroško paralizo!" v središču Nove Gorice

datum: 17.10.2009

Akcija Sončnice - izkoreninimo otroško paralizo - okt. 09Otroška paraliza (POLIO) je ena najhujših virusnih obolenj človeštva. Že leta 1979 je Rotary International pričel z akcijo cepljenja otrok širom po svetu zoper to nevarno bolezen. Leta 1988 sta se borbi zoper POLIO pridružila še WHO in UNICEF. Do danes je bilo cepljenih preko 2 miljarde otrok in Rotary je v ta namen doniral preko 5 milijard ameriških dolarjev.

Akcija Sončnice - izkoreninimo otroško paralizo - okt. 09Leta 1988 je bilo na odkritih 350.000 primerov te bolezni v 125 državah, medtem, ko je leta 2007 bilo le še 1308 primerov v 12 državah.

Akcija Sončnice - izkoreninimo otroško paralizo - okt. 09V boju zoper otroško paralizo je treba iti do konca! Če bi akcijo zdajle ustavili, bi se bolezen ponovno razživela in dosedanji trud in veliki stroški bi bili zaman.

Akcija Sončnice - izkoreninimo otroško paralizo - okt. 09 Tudi člani Rotary kluba Nova Gorica smo k akciji pristopili zelo zavzeto in v soboto, 17. oktobra 2009 skupaj z RC Solkan-Siliganum na stojnici predstavili našo akcijo mimoidočim. S pomočjo donacij naših članov smo gostom Akcija Sončnice - izkoreninimo otroško paralizo - okt. 09 ponudili tudi "fetino" pršuta in kozarec domačega, ter se tudi na tak način zahvalili za mnoge drobne donacije, ki smo jih prejeli tistega dne. Skupaj z glavnino sredstev, ki so jih zbrali člani Rotary kluba Nova Gorica, je znašal naš prispevek k tej svetovni akciji preko 600€, kar bo zadostovalo za cepljenje približno 500 otrok.

Akcija Sončnice - izkoreninimo otroško paralizo - okt. 09