Skupno srečanje z RC Monfalcone - Grado v Kleti Fiegel na Oslavju

datum: 28.07.2011

kategorija: Predavanja

FieglNa te vroč poletni dan smo se odzvali povabilu Rotary kluba Gradež - Tržič (Monfalcone - Grado) na skupno srečanje, ki se je odvilo v Kleti Fiegel na Oslavju. Vinogradniška zgodovina družine Fiegl sega vsaj v leto 1782 in ni slučaj, da smo ravno v tem, s tradicijo in zgodovino prežetem okolju, poslušali izjemno zanimivo predavanje gospoda Stefana Cosme z naslovom "Ekonomska politika Goriških Brd".

FieglPredavatelj je s svojim izjemnim znanjem zajel bogato tradicijo vinarstva v Goriških Brdih in osvetlil ključne zgodovinske mejnike, ki so vplivali na današnjo podobo teh krajev: od Rimskih časov preko srednjega veka in Napoleonovih osvajanj do svetovnih vojn v prejšnjem stoletju.

Po koncu izčrpnega predavanja smo se naužili gostoljubja družine Fiegel in ob prijetni večerni sapici potešili lakoto z domačim pršutom, izbranimi siri in, seveda, z vrhunskimi vini Fiegl.